Piknik rodzinny

14 czerwca 2016 roku jak co roku odbył się zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „Piknik rodzinny”. Było to spotkanie dzieci realizujących na terenie poradni wczesne wspomaganie rozwoju oraz ich rodzin.

Uroczystość rozpoczęły podziękowania za całoroczny wysiłek dzieci, współpracę rodziców, zaangażowanie terapeutów. Każdemu dziecku wręczono dyplom, a tym które od września rozpoczną naukę w szkole, tym samym kończąc wczesne wspomaganie, pamiątkowe piórniki. Następnie zaproszono uczestników na poczęstunek składający się ze wspaniałych wypieków przygotowanych przez rodziców oraz napojów i lizaków przekazanych przez właścicieli hurtowni z napojami panów Krzysztofa i Przemysława Kosturkiewiczów.

Pracownicy poradni przygotowali oraz poprowadzili spotkanie, którego przewodnim tematem był cyrk. Obecne więc były klauny, poprzebierane i pomalowane dzieci, korzystano z trampolin, pojazdów, toru przeszkód. Nad wszystkim fruwały balony i bańki mydlane. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez arteterapeutę panią Alinę Kowalską, gdzie pod jej okiem i trzech wolontariuszy z Gimnazjum nr 6 (Jarka, Damiana i Mariusza) dzieci i dorośli próbowali swoich sił w wyrabianiu przedmiotów z gliny.

Dzięki dyrekcji OK Parku, która użyczyła po raz kolejny nam gościny zabawa mogła odbywać się w miejscu przyjaznym i bezpiecznym dla dzieci niepełnosprawnych. Rodzice mieli okazję do swobodnych rozmów i obserwowania swoich pociech w chwilach, w których miały tylko jedno zadanie – dobrze się bawić.