Antek poruszył wiele serc

W dniach 15-22 grudnia 2022 roku na terenie poradni odbył się charytatywny kiermasz  na rzecz Antosia Lewickiego. Chłopiec jest chory na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Od kilku lat korzysta na terenie poradni z pomocy logopedy i pedagoga w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Kiermasz zainaugurowano świątecznym spotkaniem, na które zaproszono podopiecznych poradni, ich rodziny oraz pracowników placówki. Takie spotkania to już tradycja, w tym roku zostało one wzbogacone o nowy akcent. Wspólny czas rozpoczął wyjątkowy koncert chóru “Beati Cantores”. Na zgromadzonych gości czekała moc atrakcji. Pracownicy poradni zaprosili dzieci oraz ich rodziców na zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem instrumentów etnicznych/archaicznych, nie zabrakło też zabaw przy piosenkach z dzwoneczkami. Na deser był słodki poczęstunek, który zapewnili rodzice podopiecznych poradni oraz jej pracownicy.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Na stoiskach zastawionych rękodziełem dominowały ozdoby, stroiki, kartki świąteczne, biżuteria oraz makramy. O stworzenie wielu z tych rzeczy zadbali pracownicy poradni, którzy jak się okazało mają rękodzielnicze talenty. Dostojne gipsowe anioły wykonała Pani Ewelina Przytulska oraz pacjenci oddziału rehabilitacji neurologicznej głogowskiego szpitala. Masę pracy w przygotowanie ozdób włożyli też pracownicy Niepublicznego Przedszkola „Wyspa Skarbów”, do którego na co dzień uczęszcza Antoś. Wyjątkowym powodzeniem cieszyły się wypieki, domowe pierniczki i pieczywo, o które zadbały sąsiadki chłopca.

Dzięki hojności ludzi, którym los Antoniego nie jest obojętny, udało się uzbierać 5 049,50 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację chłopca oraz specjalistyczny sprzęt.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli kiermasz organizowany w naszej placówce.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II