Dzień Walki z Depresją

W okresie 18-26 lutego 2023 roku przypada Międzynarodowy Dzień Walki Z Depresją.

Wśród licznych przedsięwzięć przygotowanych przez różne instytucje w celu popularyzowania wiedzy na temat depresji, umożliwiania bezpłatnych konsultacji ze specjalistami znajduje się także ogólnopolska akcja Stowarzyszenia CHórtownia propagująca poprzez działające na wybranym terenie chóry i placówki pomocy specjalistycznej aktywność śpiewaczą.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Głogowie po raz kolejny obejmuje patronat nad akcją realizowaną wspólnie z głogowskim Chórem Beati Cantores „MUZYKA – WSPARCIE OSÓB W DEPRESJI”

Wspólnie zachęcamy do aktywności muzycznej, wokalnej jako jednego ze sposobów wzmocnienia własnej kondycji psychicznej, poprawy dobrostanu, podtrzymania efektów leczenia i terapii.

W ramach akcji zapraszamy do:

  • Odsłuchania przygotowanych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Głogowie materiałów dotyczących depresji na naszej stronie
  • Udziału w otwartych warsztatach wokalnych „Kocham śpiewać” prowadzonych przez Pracownię Śpiewu w Warszawie na platformie ZOOM dla osób chcących rozpocząć przygodę ze śpiewem, ale bojących się, że sobie nie poradzą. Warsztaty przeprowadzi Eliza Szulińska – spiritus movens Ogólnopolskiej Konferencji „Mam Głos”
  • Udziału we mszy świętej w Kaplicy przy ulicy Staromiejskiej podczas której wystąpi chór Beati Cantores – 5 marca 2023 r. o godz.18:30,
  • Przesłuchania nagrań chóru Beati Cantores na Facebook.
  • Dołączenia do istniejących grup chóralnych lub wokalnych na terenie Głogowa.

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Głogowie na bieżąco służy pomocą psychologiczną dzieciom i młodzieży w sytuacjach problemów emocjonalnych, w tym zaburzeń depresyjnych. Zgłaszać można się telefonicznie w celu ustalenia terminu porady czy spotkania terapeutycznego.