Los Filipa nie jest nam obojętny

W dniach 4-18 grudnia 2023 roku na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głogowie, odbył się II Charytatywny Kiermasz, w tym roku na rzecz Filipka Wiciaka. 3-letni chłopiec od pierwszego roku życia zmaga się z nerwiakowłókniakowatością typu NF1, chorobą genetyczną, zwaną chorobą von Recklinghausena, która bardzo wpływa na jego rozwój. Filip ma nowotwór, który umiejscowił się w jego głowie na prawej stronie potylicy. To zgrubienie, które ciągle się rozrasta, oplatając nerwy i narządy. Sama choroba jest przewlekła i nieuleczalna. Jest jednak szansa na podanie Filipowi innowacyjnego i bardzo skutecznego leku, który może zahamować rozrost nowotworu i dać mu szansę na życie. Pojedyncza kuracja może kosztować nawet 300 tys. zł. Nie bez znaczenia jest fakt, że rodzice Filipa na co dzień także zmagają się z niepełnosprawnością. Wobec takiej tragedii naszego podopiecznego nie mogliśmy przejść obojętnie. Kiermasz zainaugurowano świątecznym spotkaniem, na które zaproszono podopiecznych poradni oraz ich rodziny. Rodzinne, świąteczne spotkania w poradni to już tradycja. Dzieci wykonały piękne stroiki, udekorowały pierniki i wzięły udział w zajęciach logorytmicznych z dzwoneczkami. Na deser był słodki poczęstunek, który zapewnili rodzice naszych podopiecznych. 14 grudnia w ramach naszej akcji charytatywnej w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się zajęcia pt. „Świąteczne opowieści i zabawy zanurzone w dźwiękach”.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Na stoiskach zastawionych rękodziełem dominowały ozdoby, stroiki, kartki świąteczne, biżuteria oraz makramy. O stworzenie wielu z tych rzeczy zadbali pracownicy poradni. Nie zabrakło pierniczków, czy miodu. Nasze przedsięwzięcie wsparło wiele instytucji m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich w Ruszowicach, Dom Seniora „Cicha Przystań”, Zakład Karny w Głogowie, Przedszkole Chatka Puchatka z Głogówka oraz osób prywatnych.

Na konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, pod opieką której jest Filip, wpłaciliśmy 5 807,82 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie chłopca.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz kiermasz.