Cykl spotkań dla nauczycieli przedszkolnych pt. „Zrozumieć by pomagać – praca z dziećmi o szczególnych potrzebach w przedszkolu

Za nami trzy spotkania warsztatowe dla wychowawców przedszkoli, podczas których rozmawialiśmy o naszych małych podopiecznych, o pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach, o niezwykle ważnej roli nauczyciela w procesie rozwojowym i terapeutycznym. Podczas naszych rozmów zwracałyśmy szczególną uwagę na komunikację z dziećmi ich rodzicami, na pozytywne wzmocnienia, zacieśnianie więzi oraz na budowanie relacji między maluchami.

Z wielką wdzięcznością zwracamy się do uczestniczek naszego spotkania, ponieważ w trakcie naszych spotkań, wchodząc w dyskusje, podając casusu, pytając o rady, mogłyśmy spontanicznie reagować, tłumaczyć i szukać wspólnych rozwiązań dotyczących trudności w pracy w grupie przedszkolnej. Dziękujemy za zaangażowanie, cudowną elastyczność i chęć pracy nie tylko z dziećmi ale z samym sobą również.

Jak zawsze przypominamy, że jesteśmy do Waszej dyspozycji – jeżeli zaistnieje potrzeba obserwacji, konsultacji, spotkania, przeprowadzenia zajęć na terenie przedszkola, wystarczy zgłosić pisemnie chęć zorganizowania takich. Wspólnie będziemy szukać rozwiązań i wdrażać je w życie.